Hírek

Püspöki vizitáció plébániánkon

Május 22-én püspöki vizitácót tartott plébániánkon Václav Malý püspök.


18 óra kezdettel szentmisét mutatott be a Szent Henrik-templomban, majd találkozott a képviselőtestület tagjaival.
A püspök a látogatás során a plébánia vagyonkezelésének és fenntartásának vizsgálatát sem mulasztotta el. Megtekintette a templomot, a liturgikus felszereléseket, a többi javakat és az egyházközség hivatalos dokumentumait.

60707889_2790365481227793_2877159142315786240_o.jpg
A pasztorális látogatás azoknak az évszázadok tapasztalatával megerősített formáknak az egyike, amelyeken keresztül a püspök személyes kapcsolatot tart a papsággal és Isten népe többi tagjával. Alkalom ez az evangélium munkásainak megerősítésére, dicséretükre, bátorításukra és vigasztalásukra, de arra is, hogy a főpásztor minden hívőt saját keresztény életének megújítására és az intenzívebb apostoli tevékenységre hívjon. A látogatás lehetővé teszi a püspök számára, hogy értékelje a lelkipásztori szolgálatra rendelt struktúrák és eszközök hatékonyságát, számot vessen az evangelizáció munkájának körülményeivel és nehézségeivel, hogy így jobban meghatározhassa a szerves lelkipásztori tevékenység prioritásait és eszközeit.

Fotó: ITT